هوش مصنوعی شرکت ebay برای خرید بهتر آیدین فتحی
هوش مصنوعی شرکت ebay برای خرید بهتر

وقتی به یک فروشگاه واقعی می‌روید و می‌خواهید چیزی بخرید، احتمالاً از قبل شکل و شمایل کلی آن را در ذهنتان تجسم کرده‌اید. به این شکل خیلی راحت از فروشنده دریافت می‌کنید یا محصول مشابه را به او نشان می‌دهید. ولی در یک فروشگاه اینترنتی چطور باید این کار را انجام داد؟ خوب شرکت ای بی (ebay) برای این مشکل راهکاری پیدا کرده است. هوش مصنوعی به همراه بینایی کامپیوتر (پردازش تصویر). راه کاری که به نظر می‌رسد قادر است امروزه بیشتر مشکلات را برطرف کند!
هوش مصنوعی شرکت ای بی

هوش مصنوعی که شرکت ای بی‌استفاده می‌کند از ویژگی به نام بینایی کامپیوتر یا computer vision استفاده می‌کند. با استفاده از این ویژگی، هوش مصنوعی قادر خواهد بود کالاهایی که از نظر ظاهری به کالای مورد نظر شما مشابهت دارند را پیدا کند. برای استفاده از این ویژگی کافی است به منوی که کنار محصول قرار دارد (به شکل سه نقطه) بروید. در آن جا با دسته بندی‌های مختلف رو به رو می‌شوید. مثلاً اگر قصد خرید کفش دارید، در این دسته بندی‌ها کفش ورزشی و کفش راحتی و … خواهید دید. گزینه دیگری هم در این جا نمایش داده می‌شود به نام “کالاهای مشابه” (Looks like this). این گزینه به شما اجازه می‌دهد کالاهایی که به‌صورت ظاهری مشابه چیزی که انتخاب کرده‌اید، هستند را مشاهده کنید. مثلاً اگر یک کتانی ورزشی سبز رنگ چشمتان را گرفته است و به دنبال کالاهای مشابه آن می‌گردید، می‌توانید به‌جای جست و جوهای متوالی و تو در تو، از این ویژگی استفاده کنید.

 در حال حاضر این ویژگی در نسخه اندروید و آی او اس ای بی وجود دارد. ولی ما و بیشتر مردم دنیا هنوز نمی‌توانیم از این ویژگی استفاده کنیم. این هوش مصنوعی فعلاً فقط برای مردم آمریکا، بریتانیا، استرالیا و آلمان قابل استفاده است.
البته راه حلی که ‌ای بی برای حل مشکلش استفاده کرده است شاید چندان عجیب و نوآورانه هم نباشد. احتمالاً این ویژگی را در فروشگاه‌های آنلاین دیگر هم می‌بینید. به هر حال استفاده از یک هوش مصنوعی با ویژگی بینایی کامپیوتر یک راه حل ساده برای یک مشکل رایج است. درست مثل پیشنهاد دادن یک کالای مشابه در صورت به اتمام رسیدن کالای مورد نظر، ویژگی‌ای که در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین دیده می‌شود اما هوشمندانه‌تر در ای بی.

منبع: engadget.com

Copyright © 2019 | Jvpars.com All Rights Reserved.