فایرفاکس بسیار سریع‌تر از قبل می‌شود آیدین فتحی
فایرفاکس بسیار سریع‌تر از قبل می‌شود

در سال گذشته، هنگامی که مرورگر کوانتومی آن بیرون آمد، فایرفاکس خیلی سریع شد؛ حالا دیگر حتی سریع‌تر هم می‌شود. آخرین نسخۀ منتشرشده، مدیریت اجرای خود را توسط فهرست “کارهایی ک باید انجام شوند”، با مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که بارگزاری صفحات را ۴۰ تا ۸۰ درصد سریع‌تر خواهد کرد، اولویت‌بندی می‌کند. این مرورگر در حال حاضر تب‌های (Tab) بی‌کار را به حالت تعلیق در می‌آورد، اسکریپت‌های کم‌تر استفاده‌شده را به تأخیر می‌اندازد و در حین اجرا از کار غیرضروری صرف‌نظر می‌کند.

نسخه جدید همچنین با دسته‌ای از ویژگی‌های حریم خصوصی جدید، از جمله مسدود کننده انگشت نگاری و استخراج رمز (این ویژگی را از طریق “مسدود کردن محتوا” در تنظیمات، بکار بیاندازید)، و شخصی‌سازی مرور، عرضه می‌شود. شما مجبور نیستید هر بار که در حالت شخصی هستید گذرواژه خود را وارد کنید؛ ثبت‌نام و ذخیره کلمه عبور برای یک وب سایت، درست همان طور که در حالت عادی انجام می‌شود، کار خواهد کرد. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید زمانی که به طور خصوصی مرور می‌کنید، کدام یک از افزونه‌ها، فعال (یا غیرفعال) باشند.

از دیگر ویژگی‌های جدید، شامل یک نوار ابزار کاملا قابل‌دسترسی است، که هدف آن ایجاد دسترسی به وب برای افراد بیشتر بدون درنظر گرفتن توانایی‌های آن‌هاست. همچنین به روز رسانی AV1 برای پخش ویدیوی صاف‌تر، و توسعه تدریجی یک “وب‌رِندِر” طی یک سال آینده، که باعث می‌شود مرور، سریعتر و کارآمدتر شود. امروز نسخه ۶۷ را بگیرید تا همه چیز را خودتان امتحان کنید.

منبع : زومیت

Copyright © 2019 | Jvpars.com All Rights Reserved.